Foxík

Vítejte na Foxíkovi

Ulice

Kdo je kdo

 

JITKA FARSKÁ (42, znamení: Býk)
Ilona Svobodová

Je to hodná, sympatická a přátelská ženská, která se řídí selským rozumem. Je přítelkyní, která dovede naslouchat a poradit. V každém je připravena vidět to dobré a věří tomu, že každý problém se dá nějak vyřešit. Nikdy by nikomu vědomě neublížila, nikoho by nepodrazila. Je zaměstnaná v kadeřnickém salonu v ulici jako kosmetička. Jejím cílem je mít šťastnou a spokojenou rodinu.


Rodinné vztahy: manžel Olda, dcery Lída a Monika
Přátelí se: Bára Jordánová, Lenka Drápalová

OLDŘICH FARSKÝ (45, znamení: Váhy) 
Ondřej Pavelka

Je to roztomilý hochštapler a nenapravitelný sukničkář. Je spolumajitelem fitness centra a příležitostným trenérem - především krásných žen. Kromě žen má rád dobré víno a drahá auta - žádné ovšem nemá, vlastní manželku Jitku, milenku Sylvu a staršího Opela. Je tak trochu smolař a tak se mu nejednou stalo, že jeho zálety vyšly najevo, jeho manželka mu však v zájmu zachování rodiny zatím pokaždé odpustila...

Rodinné vztahy: manželka Jitka, dcery Lída a Monika
Přátelí se: Tomáš Jordán, Petr Boháč

BARBORA JORDÁNOVÁ (38, znamení: Kozoroh) 
Tereza Brodská

Sympatická Bára má šťastné manželství a rodina je pro ni na prvním až druhém místě, stejně jako práce. Jako „ženu v domácnosti“ si sama sebe neumí představit, ale o kariéru příliš nebojuje. Je ředitelkou firmy Království hraček, má skvělé organizační schopnosti, je pracovitá, dokáže se rozhodnout a o správnosti svého rozhodnutí umí přesvědčit i ostatní. Vždycky jedná zpříma – i kdyby jí to mělo přinést nepříjemnosti. Někdy je zbytečně kategorická. Má ráda, když věci plynou podle jejích představ... O to víc je vykolejená, když do jejího života zasáhne nevypočitatelná kategorie: láska.

Rodinné vztahy: manžel Tomáš, dvojčata Tereza a Matěj (15)
Přátelí se: Jitka Farská, Lenka Drápalová, paní Králová

TOMÁŠ JORDÁN (39, znamení: Rak)
Petr Vacek

Je inteligentní, vtipný a tolerantní chlap. Vzděláním je biolog a práce je mu koníčkem. Má rád věci jasné a srozumitelné. Příměry ze života milovaných brouků vtipně pasuje na různé životní situace. Miluje svou rodinu a dvojčata ho respektují. Při svých častých eskapádách, které patří k jejich věku, u něj vždycky najdou oporu. Nerad se rozhoduje a přes své logické uvažování se někdy v praktických věcech orientuje dost neobratně.

Rodinné vztahy: manželka Bára, dvojčata Tereza a Matěj (15)
Přátelí se: Olda Farský, Petr Boháč  

LENKA DRÁPALOVÁ (30, znamení: Střelec) 
MICHAELA BADINKOVÁ

Je přitažlivá, inteligentní a svobodomyslná. Působí sice samostatně, ale velmi touží po lásce. A právě její citový život s ní umí pořádně zamávat a dostat ji do problémů. Je učitelkou češtiny a výtvarné výchovy na gymplu. Má ráda lidi, pro svou přímost a obětavost je oblíbená. Příliš neuznává autority a pevný řád a umí být velmi spontánní, což jsou vlastnosti, které mnohdy přímo iritují její kolegyni, profesorku Hejlovou.


Rodinné vztahy: svobodná
Přátelí se: Bára Jordánová, Jitka Farská, profesorka Hejlová

PETR BOHÁČ (44, znamení: Ryby)
PAVEL KŘÍŽ

Sympatický a šarmantní muž, tak trochu „rozervanec“. Jeho chybou je, že se v zásadních věcech nedokáže rozhodnout a o svých rozhodnutích pak často pochybuje. U žen má úspěch, snad proto, že má v sobě něco, proč je třeba ho ochraňovat. Svou ženu nedokáže zcela opustit, což mu nebrání v tom, aby se zamiloval do někoho jiného a pak bádal, kde je podstata jeho lásky… Pracuje jako obchodní ředitel ve firmě Království hraček. 

Rodinné vztahy: manželka Eva, dcera Anežka (7)
Přátelí se: Bára Jordánová, Olda Farský

VÁCLAV KRÁL (69, znamení: Lev)
RADOSLAV BRZOBOHATÝ

Je příslušníkem vymírající generace gentlemanů se smyslem pro odpovědnost a pro spravedlnost. Svou osobností vzbuzuje přirozený respekt. Je majitelem a odstupujícím ředitelem firmy Království hraček, kterému zasvětil svůj život. Možná i na úkor rodinného života. Svou ženu ctí a miluje a je s ní šťastný, možná aniž by si někdy položil otázku, jestli je i ona šťastná s ním...


Rodinné vztahy: manželka Marie
Přátelí se: Bára Jordánová, Petr Boháč 

MARIE KRÁLOVÁ (65, znamení: Blíženci) 
ALENA VRÁNOVÁ

Moudrá a vyrovnaná žena, které nechybí humor, nadhled a smysl pro ironii. Svůj život obětovala manželovi a jeho práci ve firmě. Umí ho jemně usměrnit a mohla by ho i ovládat, kdyby ovšem chtěla. Miluje ho a Král má její lásku celou, možná také proto, že nemohla mít děti. Je vzdělaná, kdysi vyučovala hře na klavír. Dovede trpělivě naslouchat ostatním a často nabídne dobrou radu.

Rodinné vztahy: manžel Václav
Přátelí se: Bára Jordánová, MUDr. Sláma


MONIKA FARSKÁ (19, znamení: Lev)
Anna Fixová

Je to hezká, sebejistá a suverénní dívka. Má v sobě vůli dotáhnout to někam daleko, chtěla by být mediálně známá. Ráda je středem pozornosti. Není hloupá, hlouposti ale snadno dělá ve snaze dosáhnout svého. Kvůli svým ambicím dostat se do médií málem neudělala maturitu na gymnáziu. Pracuje v kadeřnictví, ale bere to jako dočasnou záležitost, protože její cíle a plány jsou někde jinde.

Rodinné vztahy: matka Jitka, otec Olda, sestra Lída
Přátelí se: Digi, bývalé spolužačky Johana a Sára

TEREZA JORDÁNOVÁ (15, znamení: Býk)
Patricie Solaříková

Je to milá a zajímavá holka, v jednání je zatím dost nejistá. Má silnou potřebu lásky a pochopení. Svůj svět teprve hledá. Často trpěla pocity osamělosti a vlastní nedokonalosti, dokud se pořádně nezamilovala.

Rodinné vztahy: matka Bára, otec Tomáš, bratr Matěj
Přátelí se: Adriana Pešková, Monika Farská
Miluje: Štěpán Stránský


MATĚJ JORDÁN (15, znamení: Býk) 
Jakub Štáfek

Je pohodář, bere věci jak jsou a s ničím si příliš neláme hlavu. Případné průšvihy bere s nadhledem a i když na to nevypadá, v něčem je starší, než ve skutečnosti je. Probouzející se zájem o druhé pohlaví bere s přímostí sobě vlastní - základem lásky je pro něj pořád ještě kamarádství. Svou sestru má rád, přes sourozenecké špičkování ji dovede podržet.

Rodinné vztahy: matka Bára, otec Tomáš, sestra Tereza


ADRIANA PEŠKOVÁ (16) 
Dominika Kadlčková

Je vnučkou domovníka Peška, který se o ni dobře stará, ale přesto z ní vychoval rozmazlenou holku. Její matka se jí za dramatických okolností zřekla hned po narození a teď k ní hledá cestu zpět… Adriana chodí do třetího ročníku na gymnáziu a přátelí se s dětmi Jordánovými.

Rodinné vztahy: dědeček Vlastimil Pešek, matka Klára
Přátelí se: Matěj a Tereza Jordánovi


ŠTĚPÁN STRÁNSKÝ (20)
Štěpán Benoni

Je to férový kluk a rebel, který si jde svou cestou. chodí s Terezou Jordánovou. Dostal se na FAMU, kde bude studovat zvuk. Žije jen se svou matkou a nenávidí otce, kterému má za zlé, že je opustil. Stejně tak se vyhýbá svému bratrovi Markovi, který žil po rozvodu rodičů s otcem a Štěpán mu má za zlé, že je stejný, jako jejich otec.

Rodinné vztahy: otec Karel Stránský, bratr Marek Stránský
Přátelí se: Ben Vojtíšek
Miluje: Tereza Jordánová


Marek Stránský (26)
Ondřej Brzobohatý

Marek do Ulice přichází ze zahraničí. Vystudoval práva na prestižní britské univerzitě a přináší si postoje a morální návyky, získané mimo Českou republiku. Jeho otec Karel Stránský (Milan Kňažko) mu pronajal byt v domě Peška (dům, kde bydlí Jordánovi, Farských, učitelka Lenka...). Od září vypukne boj, která z dívek získá jeho náklonnost.

 
© Copyright 2006, Foxík