Foxík

Vítejte na Foxíkovi

Rodinná pouta

O seriáluII. ŘADA SERIÁLU RODINNÁ POUTA

Co je silnější – láska nebo pouto k rodině?
Druhá série Rodinných pout má 124 dílů. Je obohacena o další postavy, které jsou mezi sebou propojeny příbuzenskými vztahy. Základní dějovou linií je vztah dvou mladých lidí plný překážek a nedorozumění.

Co je silnější – láska nebo pouto k rodině?
Druhá série Rodinných pout má 124 dílů. Je obohacena o další postavy, které jsou mezi sebou propojeny příbuzenskými vztahy. Základní dějovou linií je vztah dvou mladých lidí plný překážek a nedorozumění.

Jan Skála je mladý, úspěšný a ambiciózní manažer v rodinné firmě, o kterého se vdavekchtivé dívky jen perou. On však nebere život příliš vážně a nechce se vázat. Má spoustu společenských závazků a povinností ke své nové rodině a společné firmě. Miluje vzrušení a vyhledává nebezpečné situace.


Marie je skromná dívka, která žije v Kostelci s rodiči a bratrem v domě své babičky. Její rodina neustále bojuje s nedostatkem peněz a v domácnosti vládne tvrdou rukou otec. Marie právě prochází těžkým obdobím. Zatím pořád hledá své místo v životě a do cesty se jí staví množství překážek. Má však velké tajemství, které může vše zkomplikovat. Mohou se tak velké protiklady přitahovat? Jak dopadne novodobý příběh o „ošklivém káčátku“? Nastane proměna „káčátka v krásnou labuť“?

Saša Rašilov

STRUČNÝ PŘEHLED DĚJE

Příběh začíná po roce od skončení první řady seriálu. Nadále se v něm budeme setkávat s rodinou Rubešových. Zatímco František Rubeš musí slevit ze svých pracovních aktivit, jeho manželka se vrhla do nového podnikání. Drží rodinu pohromadě a snaží se, aby také jejich děti držely při sobě. Všechny zaskočilo Andreino překvapivé rozhodnutí vzít si Hynka Skálu a skončit s prací v rodinné firmě. Její okolí nevěří, že je schopná takové změny. Myslí to Andrea upřímně nebo se jedná o další rafinovaný úskok? Hynek Skála je ředitelem rodinné firmy Rubešových a věří, že si i v soukromém životě našel novou oporu. Co na to jeho syn Jan?

Adam odjel do Švýcarska společně s Evou, která se tam věnuje studiu medicíny.

Ve vile stále bydlí Ivana společně se Sýkorou a se svými dětmi. Jejich vztah je plný drobných krizí. Bude Sýkora schopen vzdát se dosavadního stylu života?

Marcela žije se svým synem v Kostelci, její nevyrovnaný manžel Filip se během uplynulého roku stal populární osobností, ale z jiného důvodu, než si sám přál. Odolá jejich vztah náporu náhlé Filipovy slávy?

Simona žije s doktorem Wagnerem, ale dělá mu ze života peklo. Wagner se často chodívá svěřovat Liškovi, se kterým zůstali přáteli. Jaké intriky Simona připravuje a proč si hraje na napravenou?

Liška si otevřel soukromou ordinaci. Zaměstnává sestřičku Oldřišku, se kterou nikdy není o zábavu nouze. Bude podnikatel ve zdravotnictví úspěšnější v používání netradičních léčebných metod než v soukromém životě?

Krátký nemůže Andree zapomenout, jak se k němu zachovala. Je přesvědčen, že přispěla svým dílem k opletačkám, které měl s policií. Překoná pocit ublíženosti, nebo bude stále toužit po pomstě? Krátkého bratr Puf si otevřel drahou restauraci, kam nastoupil na místo klavíristy záhadný Viktor Švarc.


Renata Visnerová


Citlivou sekretářku Haničku mrzí, že zůstala sama bez mužské opory. Je na mateřské dovolené s vytouženým dítětem, ale nikterak dobře se jí nedaří.

Ondřej Prchal si s kamarádem z Kostelce Mirkem a s Marcelou Rubešovou otevřeli sportovní bar v Praze. Ondřeje v baru občas navštěvuje sestra Markéta. Vyřeší už konečně své neustálé problémy s partnery?

V domácnosti Rubešových i nadále hospodaří svérázná Růžena, která jezdí do Kostelce za svou matkou a bratrem.

Rodina jejího bratra žije v Kostelci v domě babičky poté, co je z jejich pražského bytu vystěhoval nový majitel domu. Jmenují se Boháčkovi a mají dceru a syna. Zatímco Mirek podniká s Ondřejem Prchalem a Marcelou Rubešovou, jeho sestra Marie je momentálně bez práce. Její touha je stát se módní návrhářkou. Podaří se jí tento velký sen realizovat? Mariina matka je submisivní, zcela pod nadvládou svého manžela. Pracuje jako masérka v kosmetickém salonu.

Na všechny otázky nám odpoví II. řada seriálu Rodinná pouta. A rodinná pouta budou i v tomto roce tím hlavním, co určuje osudy našich starých známých i nových hrdinů.

Výroba

Unikátní systém výroby, který umožňuje plynulé natáčení jednotlivých dílů a jejich postupné nasazování do vysílání, je v českých podmínkách použit poprvé a dává tvůrcům široké možnosti. Tento výjimečný systém, při kterém bude tvorba scénářů i natáčení probíhat v blocích, umožní týdně dokončení dvou nových dílů. V různých fázích výroby tedy bude vždy několik jednotlivých dílů, což dává tvůrcům jedinečnou možnost pracovat s příběhem, jehož závěr je díky tomu ještě v tuto chvíli pod rouškou tajemství. Tvůrci mají příležitost flexibilně pracovat s herci, využívat všech možností a variability interiérů i exteriérů, které jsou k dispozici, pružně rozvíjet děj příběhu a pracovat s velkým množstvím postav, které se v seriálu objeví. Výrobu seriálu zajišťuje pro televizi Prima společnost PROTV, s.r.o.

 


Autorkami scénáře jsou dvojčata Kateřina a Jitka Bártů, které studovali scénáristiku v USA.
 
© Copyright 2006, Foxík