Foxík

Vítejte na Foxíkovi

Music ♥

Zpěváci

Juanes

Juanes se narodil 9. 8.1972 jako Juan Esteban Aristizabal v Medellínu, v Kolumbii.

V sedmi letech se začal učit hrát na kytaru spolu se svým otcem a staršími bratry. Zamiloval se do tohoto nástroje stejně jako do klasických tónů bolera, tanga, kumbii a lidové kolumbijské hudby.

V roce 1999 se vydává do Los Angeles s několika demo nahrávkami, aby zde začal svou solovou kariéru.

V roce 2002 se účastní nominací pro 44. ročník Grammy Awards, kde je také nominován na cenu Best Latin Rock za album Fíjate Bien.

V únoru 2003 přebírá hned dvě ceny - ve Španělsku "Premio Amigo", kde zvítězil nad hvězdami jako Shakira, Enrique Iglesias, Marc Anthony a Thalia a cenu Univisionu "Premios Lo Nuestro" (kategorie - "píseň roku", "nejslepší popový zpěvák", "nejlepší rockový umělec" a "video roku").

V roce 2004 uspořádal evropské turné, kde odehrál koncerty v ne-španělsky mluvících zemích jako Německo, Francie, Švýcarsko, Belgie, Nizozemsko, Dánsko a Velká Británie.

Album Mi Sangre získá platinovou desku za více jak 100 milionů kopií prodaných ve Španělsku.

____________________________________________________________________________

James Blunt

Datum narození:22.02.1974
Místo narození:Tidworth, Wiltshire, Anglie
Znamení: Ryby

Životopis:James Blunt se stal objevem roku 2005. Jeho album "Back To Bedlam" se vyhoupla na 1. místo UK Chart. Hlavní tahounem je jeho hit "You're Beautiful". Navzdory vojenským rodinným kořenům a navzdory tomu, že jeho otec považoval veškerou hudbu za zbytečný hluk, se talent Jamese Blunta projevil a jeho první deska je na světě.

Jams

 
© Copyright 2006, Foxík